Producenci
Karty pracy jako świetny sposób edukacji

Karty pracy są niezwykle popularne w przedszkolach i coraz częściej również w szkole podstawowej. Nie każdy rodzic lub uczeń wie, czym są karty pracy. Pracują głównie na podręcznikach, a nauczyciele nie są zbyt zainteresowani podsuwaniem innych sposobów na sprawną i przyjemną naukę. Niestety przez to uczniowie mogą opuszczać szkołę w przekonaniu, że nie da się porządnie nauczyć tego, czego wymagał od nich system. Tymczasem karty pracy do doskonałe i ułatwiające wszystko narzędzie.

Karty pracy mogą mieć najróżniejszy wygląd. Czasami autorzy podręczników umieszczają je w swoich książkach, ale znacznie częściej możemy spotkać się z nimi w formie osobnej pomocy naukowej. Wielu wydawców daje dziś nauczycielom i uczniom dostęp do interaktywnych kart pracy, na przykład na dysku przenośnym czy za pomocą specjalnego kodu, który powinniśmy wpisać na stronie. Jednak najpopularniejsze zdecydowanie są karty pracy do druku, na których możemy zapisać, co tylko chcemy i wrócić do nich w dowolnym momencie. To doskonały sposób na naukę i utrwalanie swojej wiedzy. I to zarówno w przedszkolu, szkole podstawowej czy nawet w szkole średniej.

Karty pracy to nie podręczniki. Informacji jest na nich raczej mało, jeśli w ogóle jakieś się znajdują. Przeważnie jednak są one wypełnione różnego rodzaju zadaniami. Najpopularniejsze z nich po prostu polegają na odpowiadaniu na pytania związane z omawianym właśnie materiałem, ale znajdziemy i takie, które wymagają od nas kreatywności i samodzielnej pracy z tekstami zewnętrznymi. Takie karty pracy w PDF uczniowie i nauczyciele cenią sobie dziś najbardziej. Ale nie musimy ich wcale robić w ramach zadań domowych. Jeśli chcesz utrwalać swoją wiedzę, to koniecznie sięgnij po dostępne dla Ciebie karty pracy i zacznij powtarzać.

Wypełnienie kart pracy to nie tylko chwilowe skupienie się na materiale, ale także materiał do nauki na potem. Nie wyrzucaj uzupełnionych arkuszy papieru. Gromadź je w osobnej teczce i wyjmuj przed sprawdzianami albo przed maturą. Widząc je, przypomnisz sobie znacznie więcej informacji, niż tylko to, co wypisałeś, a do tego możesz zapamiętać obrazki albo inne charakterystyczne jej elementy, żeby podczas pisania pracy móc na zasadzie skojarzeń przywołać do siebie z pozoru zapomniane informacje. Karta pracy to inwestycja na całe lata nauki, nawet jeśli dziś wydaje Ci się, że pamiętasz wszystko doskonale.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl